Phoenixes Plzeň

Famfrpálový tým

Famfrpálový tým Phoenixes Plzeň vznikl v roce 2018. Založila jej po několika měsících zkušeností Tereza Moravcová. V týmu je přibližně 15 lidí ve věku 12 - 30 let. Jsme otevření všem, kteří si chtějí užít volné odpoledne, proběhnout se nebo jen zažít hromadu zábavy. Naše tréninky jsou otevřené - každý se může přijít podívat nebo si rovnou zahrát. Vždy mezi sebou rádi vidíme nové tváře. Potřebné vybavení máme, a tak si kromě sportovního oblečení a vody k pití nemusíš brát nic s sebou - hrajeme zadarmo a pro radost. Navíc s námi můžeš každoročně vycestovat na několik českých i zahraničních turnajů (např. Německo, Itálie, Dánsko, Polsko), a poznat tak spoustu nových míst i (stejně naladěných) přátel. Zastřešuje nás Česká asociace famfrpálu a naši hráči působí také v české národní reprezentaci.

Co je famfrpál

Famfrpál (anglicky quidditch) je moderní týmový sport, který v posledních letech dobývá Evropu. Hrají ho dohromady kluci i holky, ve hře je současně až 5 míčů a hráči jsou rozděleni do 4 různých pozic, z nichž každá má jiný úkol. Jasně, létáme na košťatech, sem tam nás sejme potlouk a v závěru chytáme zlatonku ... ale vše je trochu jinak, než může na první pohled vypadat. Je to reálný sport, kde hábity ani kouzelnou hůlku potřebovat nebudete, a proto nese oficiálně označení mudlovský famfrpál. To však nic neubírá na jeho atraktivitě a zábavnosti, spíš naopak.

Famfrpál vychází z principů své fantasy předlohy, jinak jde ale o reálný sport kombinující prvky házené, rugby a vybíjené. To může znít trochu drsně, ale u nás jde hlavně o to si hru užít a pobavit se. Ve famfrpálu je velmi důležitá spolupráce mezi hráči na různých pozicích, vytrvalost i dobrá strategie. Právě proto si zde každý najde to, co ho baví. Ať už proto, že ti jdou sporty, hledáš netradiční zábavu na odpoledne nebo jen toužíš po troše pohybu navíc, přijď si s námi zahrát a připoj se k nejmladšímu českému famfrpálovému týmu Phoenixes Plzeň. Otevřené tréninky míváme obvykle 1-2× týdně v Borském parku a vždy mezi sebou rádi mezi přivítáme nové tváře. A co je nejlepší, u nás si zahraješ zadarmo a hlavní je si hru užít.

Famfrpál je populární zejména v anglicky mluvících zemích (Británie, USA, Kanada, Austrálie), Západní a Severní Evropě (Francie, Španělsko, Německo, Norsko) či Turecku. Řada týmů se nachází ale i ve střední Evropě a Jižní Americe. 

V Česku je zatím pět týmů. První tým byl založen v roce 2015 v Olomouci. Dále vznikly postupně týmy v Praze, Brně a Českých Budějovicích.

Chceš si s námi zahrát, přijít se podívat, jak vypadá takový trénink fafmfpálu? Termíny najdeš v aktualitách nebo facebookových událostech. 


© 2019 DESIGNELLA. Václavské náměstí 1, Praha, 110 00
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky